Vybavení ordinace

Součástí každého vstupního vyšetření v naší ordinaci je zhotovení intraorálních rentgenových snímků. Tím dokážeme odhalit i mezizubní kazy a kazy pod starými výplněmi ještě dříve, než vás začnou bolet. Nově máme k dispozici i panoramatický rentgen Sirona  Orthophos. Díky moderní technologii digitálního rentgenu máme snímek k dispozici během několika vteřin na obrazovce počítače, jeho kvalita je nesrovnatelně lepší a hlavně dávka rentgenového záření je několikanásobně nižší a proto i mnohem šetrnější, než tomu bylo u klasických rentgenů.

ordinace_02

ordinace_03

Protože chceme mít dokonalý přehled, používáme špičkové lupové brýle SwissLoupes, které nám zprostředkují 2,5 x větší zvětšení. Každé ošetření je tak pod dokonalou kontrolou zraku, čímž dokážeme poskytnout mnohem větší záruku kvality námi zhotovených výplní. K lupovým brýlím jsme pořídili i samostatné světlo, aby nám opravdu nic neuniklo.

ordinace_04

Pakliže už kaz přesáhl hranici dřeňové dutiny a je potřeba ošetřit i kořenové kanálky, máme k dispozici jeden z nejmodernějších přístrojů na trhu Reciproc, díky kterému je ošetření jednodušší, přesnější a spolehlivější.

ordinace_05

Po vyčištění kořenových kanálků je potřeba je pečlivě zaplnit, abychom zamezili pozdějším komplikacím. Každý kořenový kanálek má individuální tvar, průměr a zahnutí, a proto, abychom si byli opravdu jistí, že nezůstane žádná část nezaplněná, používáme k plnění nahřátou gutaperču. Přístroj BeeFill 2in1 nám umožní nejen tepelnou kondenzaci gutaperčových čepů, ale zároveň i následné doplnění kanálku přímým vstřikováním tekuté gutaperči, která později v kanálku ztuhne a poskytne nám jistotu 3D zaplnění.

ordinace_06

Základem úspěšného ošetření je čisto a hlavně sucho v preparované kavitě před definitivním zhotovením výplně. Každá slina, každá kapka krve zvyšují riziko vzniku sekundárních zubních kazů a selhání výplně. Proto při každém ošetření používáme kofferdam, což je plastová blána, která se speciálními sponami upevní na zub, na kterém pracujeme, a pomůže nám tím zajistit suché a přehledné pracovní pole. Pakliže je zub zdestruován až pod úroveň dásně a vytvořit suché pracovní pole je kvůli tomu prakticky nemožné, máme k dispozici Servotome, kterým díky vysokofrekvenčnímu proudu upravíme měkké tkáně. Díky tomuto přístroji je zákrok jednoduchý, rychlý, ošetřené dásně nekrvácí a velmi rychle a dobře se hojí. Přístroj Servotome je vhodný i k jakémukoliv ošetření měkkých tkání v dutině ústní. Ošetření probíhá s lokální anestezií, je proto naprosto bezbolestné a díky šetrnosti přístroje hojení probíhá lépe než při klasických chirurgických postupech.

ordinace_07

Nejdůležitější je pro nás, aby se každý pacient cítil během ošetření příjemně a návštěva zubaře už pro něj nikdy víc nepředstavovala stres a hrůzu. Proto ke každému přistupujeme individuálně, veškeré zákroky provádíme s lokální anestezií, průběžně kontrolujeme její účinek, abychom si byli 100% jistí, že naše ošetření je bezbolestné a co možná nejvíce pro pacienta příjemné.